szybkie pytanie
info i adres
ul. Szlak 65
31-153 Krakow
Polska 

Telefon: +48 12 633-11-34
Fax: +48 12 633-11-34
Telefon alarmowy: +48 662 013 213

Zwiedzanie Krakowa

 • Zwiedzanie Krakowa More details
  Duration: 4 godziny
  Location: Zaczynamy nasze zwiedzanie od Żydowskiej dzielnicy "Kazmierz", następnie idziemy na Wzgórze Wawelskie aby zobaczyć Katedrę na Wawelu oraz Zamek Królewski z jego wnętrzami i kolekcją mebli i dzieł sztuki. Kontynuując ten spacer wzdłuż Trasy Królewskiej przez Grodzką aż do Starego Miasta. Kraków jest starym miastem nauki, i zatrzymujemy się przy Collegium Maius- najstarszej części Uniwersytetu Jagielońskiego obok którego jest Collegium Novum – nowszy, gdyby porównać dwa Uniwersytety.
  Zwiedzanie Krakowa
 • Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce More details
  Duration: 3 godziny
  Location: Miasto Wieliczka znajduje się 15 km na południowy-wschód od Krakowa. Wieliczka jest znana z najstarszej kopalni soli w Europie która działa ponad 700 lat, i została wpisana w 1978r na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO .
  Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce
 • Wycieczka do Muzeum Auschwitz – Birkenau More details
  Duration: 6 godzin
  Location: Państwowe Muzeum Auschwitz - Birkenau znajduje się w odległości 70 km od Krakowa.Jet to największy nazistowski obóz koncentracyjny utworzony z baraków wojskowych w czasie II Wojny Światowej . Polski rząd utworzył z obozu Muzeum Narodowe w 1947 roku. Muzeum przypomina o cierpieniu tysięcy Żydów, Polaków i innych narodów które zginęły w obozie.
  Wycieczka do Muzeum Auschwitz – Birkenau
 • Wycieczka na dzielnicę Żydowską "Kazimierz" More details
  Duration: 3 godziny
  Location: Kazimierz został utworzony w 1335 roku przez Kazimierza Wielkiego i był on niezależnym miastem ze swoim własnym municypalnym charakterem i prawem do roku 1820. Żydwoska dzielnica stała się domem dla Żydów przesiedloncyh z całej Europy.Dzielnica Kazmierz została centrum żydowskiej kultury, do momentu aż naziści nie przeniesli społeczności żydowskiej na czas wojny do Getta w Marcu 1941 roku.
  Wycieczka na dzielnicę Żydowską
 • Łagiewniki - Kalwaria Zebrzydowska - Wadowice More details
  Duration: 4 godziny
  Location: Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc pielgrzymkowych w Polsce, umieszczonych na liście zabytków UNESCO. Znajduje się na zboczach góry Lanckrona oraz góry Żar w odległości 44 km na południowy- wschód od Krakowa i 14 km na południe od Wadowic. Sanktuarium składa się z Bazyliki Barokowej Naszej Matki Aniołów, Klasztoru Franciszkanów oraz grupy 42 kościołów i kaplic w Barokowym i Marinistycznym stylu.
  Łagiewniki - Kalwaria Zebrzydowska - Wadowice
 • Częstochowa - Klasztor na Jasnej Górze More details
  Duration: 6 godzin
  Location: Klasztor na Jasnej Górze w Częstochowie jest religijna stolica Polski i jednym z najważniejszych miejsc dla pielgrzymów z całego świata.Jest to najświętsze miejsce w Polsce i każdego roku przyjeżdżaja na Jasną Górę tysiące pielgrzymów aby modlić się przed cudownym obrazem Najświętszej Matki Boskiej. Obraz Dziewicy należy do grupy ikon Hodigitria "ta, która przewodzi i wskazuję drogę”.
  Częstochowa - Klasztor na Jasnej Górze
 • Ojcowski Park Narodowy i Zamek w Pieskowej Skale More details
  Duration: 6 godzin
  Location: Ojcow znajduje się w odległości 24 km na północ od Krakowa (tylko 15-20 minut jazdy), ten Park Narodowy pokrywa powierzchnię 20 km 2. W skład Parku Narodowe wchodzi wąwóz Prądnika.To głebokie wgłebienie rzeki Prądnik posiada swój specyficzny mikroklimat i niesamowitą różnorodność roślin i zwierząt. Bardzo atrakcyjan i dzika natura gwarantuje niezapomniane przeżycia, możliwość zobaczenia róznorodnych Jurajskich formacji skalnych, jaskiń, lasów, i bardzo bogatej flory oraz fauny jak również ruin średniowiecznego zamku.
  Ojcowski Park Narodowy i Zamek w Pieskowej Skale
 • Zakopane - Tatry More details
  Duration: 8 godzin
  Location: Zakopane znajduje się w czarującej dolinie górskiej przy polskich Tatrach pomiędzy Gubałówka a szczytem Giewontu Mówi się że Tatry to najpiękiniejsza część pasma górskiego Karpat, są to jedyne góry mające charakter alpinistyczny w Europie Środkowej. Zakopane było wioską pasterzy i farmerów aż nie zaczął rozwijać się przemysł turystyczny w 19 wieku. Jest to najwieksze centrum narciarskie oraz turystyki górskiej w Polsce.
  Zakopane - Tatry
 • Wąwóz rzeki Dunajec - Pieniński Park Narodowy More details
  Duration: 8 godzin
  Location: Sezon raftingowy: 1 Kwietnia – 31 Października .Jest to największa atrakcja Pienin a rocznie w spływie Dunajcem uczestniczy ponad 100.000 turystów.
  Wąwóz rzeki Dunajec - Pieniński Park Narodowy
 • Sukiennice More details
  Duration: 2 godziny
  Location: Sukiennice – wielka hala handlowa wzniesiona w XIII wieku pośrodku Rynku Głównego – rozbudowane w XIV wieku w stylu gotyckim, gruntownie przekształcone w połowie XVI wieku w stylu renesansowym, po restauracji w latach 1875–1879 zaczęły pełnić funkcję reprezentacyjną; odbywały się tu wielkie bale i uroczystości patriotyczne. Ze względu na położenie i charakter sale I piętra gmachu Sukiennic stały się pierwszą siedzibą Muzeum Narodowego w Krakowie. Początkowo przestrzeń tę Muzeum dzieliło z Towarzystwem Przyjaciół Sztuk Pięknych.
  Sukiennice