szybkie pytanie
info i adres
ul. Szlak 65
31-153 Krakow
Polska 

Telefon: +48 12 633-11-34
Fax: +48 12 633-11-34
Telefon alarmowy: +48 662 013 213

Rekomendowane restauracje w Krakowie

 • Restauracja WIERZYNEK
  Address: Rynek Główny 15, 31-008 Krakow
  Restauracja jest znana ze swojego wyśmienitego menu, unikalnej atmosfery i najdłuższej ętradycji ucztowania w Polsce. Jest to magiczne miejsce – nimożliwe do ominięcia kiedy znajdujemy się na Rynku Głownym w Krakowie.
  Restauracja Wierzynek jest zainspirowana przez rozpowszechnione dzięki Mikołajowi Wierzynkowi w 1364 roku ucztowanie razem z europejskimi monarchami. Dzisiaj misją resturacji jest przekazać to samo królewskie przyjęcie gości jak zrobił to Mikołaj Wierzynek 650 lat temu. Traktujemy tak samo zdobywców Nobla, Oskarów jak Prezydentów i Monarchów. Restauracja Wierzynek znajduje się w samym centrum Krakowa na największym średniowiecznym rynku w Europie. Poza tym goście mogą posłuchać dzwięku końskich kopyt oraz rozkoszować się wspaniałym widokiem Ratusza oraz Bazyliki Mariackiej. Wyjątkowa atmosfera Restauracji Wierzynek jest również zasługą wielu gości kórzy jeszcze w odległych historycznych czasach przyjeżdżali do Krakowa. Każda z 9 sal posiada swój unikalny styl. Stare zdobienia znajdują się na ścianach Sali Królewskiej, freski ornamentalne, wprowadzają gości do 2 Pompatycznych i nowoczesnych sal, surrealistyczne obrazy Rafała Olbinskiego i Tomasza Setowskiego tworzą kontrast do starodawnych zegarów z Sali Zegarowej oraz Pokoju wyobraźni.
   
  Restauracja WIERZYNEK
 • Restauracja CZERWONE KORALE
  Address: ul. Slawkowska 13-15, 31-016 Kraków
  Jest to nowa i ciekawa restauracja w tradycyjnym polskim stylu. Znajduje się w centrum Starego Miasta przy ul Sławkowskiej, więc zaledwie parę kroków od Rynku Głównego. Wesołe i gustowne wnętrze utrzymane w stylu foklorystycznym ale na nowoczesną nutę zachęcają do wejścia i zasmakowania dań. Nie będziemy zawiedzeni, bo samkowite dania kuchni polskiej podane w nowoczesny sposób zadowolą nawet wyrafinowanych smakoszy. Polecamy przepyszne Pierogi ale szlagowym daniem jest Placek Gajowego (tradycyjny obfity placek ziemniaczny podany w przepysznym sosie z grzybów leśnych). Doskonała jakość za rozsądną cenę i wszystko pięknie podane. Czerwone Korale są miłą niespodzianką, której nie możecie się pozbawić będąc z wizytą w Krakowie - gorąco polecamy !
    
  Restauracja CZERWONE KORALE
 • Restauracja HAWEŁKA
  Address: Rynek Główny 43, 31-010 Krakow
  Restauracja jest udekorowana malowidłami z epoki MŁODA POLSKA ( początek 20 wieku) . Uwagę przyciąga duży portret cesarza Franza Josepha (bardzo podobała mu się gościnność w Pałacu Spiski w 1851) jak rownież replika Hołdu Pruskiego, w oryginale namalowanego przez Jana Matejko. Obraz przedstawia wydarzenia z 1525 roku: Ksiaze Pruski Albrecht Hohenzollern składający hołd polskiemu królowi Zygmuntowi I "Staremu". Obraz ma 4m wysokości i 7 metrów długości. Dosa we wnętrzu restauracji. W restauracji dominuje niepowtarzalny klimat. Serwuje się tutaj staropolskie jedzenie.Kaczka po krakowsku serwowana z borowikami oraz kaszą, oczywiście z Krakowa - jest to  "specialité de la maison". Kosztowanie zupy grzybowej serwowanej w chlebie jest obowiązkiem. Warty wspomnienia jest również powrót do czasów Monarchy Franza Josepha. :Gulasz węgierski z kluskami w stylu weneckim i piwo. Menu składająe się z wielu znakomitych dań i unikalnej gościnnej atmosfery. Właśnie tak tworzy się wiodącą restaurację.  
  Restauracja HAWEŁKA
 • Restauracja WESELE
  Address: ul. Rynek Główny 10 , 31-042 Kraków
  Znajduje się na Rynku Głownym ,Wesele oferuje fantastyczne polskie dania. Wnętrze jest udekorowane w wianki i kokardy tak jakby resturacja przygotowywała się na tradycyjne polskie wesele. Nazwa Wesele również kojarzy się z radością, co niewątpliwe świadczy o klimacie tego miejsca. – radosnego, ze smaczym jedzeniem.
  Restauracja WESELE
 • Restauracja MIÓD MALINA
  Address: ul. Grodzka 40 , 31-044 Krakow

  Jest to nowa restauracja , która znajduje się na Starym Mieście. Resturacja resprezentuje styl folklorystyczny, kóry jest od razu zauważalny od wejścia. Sa tam rustykalne wianki na ścianach, zwisające i ręcznie malowane na jasnych ścianach, wysuszone i świeże gałęzie kwiatów, ziół, wybór płatków śniadaniowych, i Polskie bazie. Jest tam duży, palący się kamień, na którym przygotowywuje się mięso.Wieczorem w  restauracji można odczuć specyficzny nastrój dzieki palącym się na stołach świeczką oraz palącym się kadziedłkom. Resturarcja oferuje polskie oraz włoskie specjały. Polskie menu składa się przede wszystkim z smacznego mięsa, polędwicy, żeberek, polanych sosem z leśnych grzybów, żurawiny, jagód. Jest to również świetne miejsce gdzie możesz napić się kawy, lampki wina oraz piwa.

  Restauracja MIÓD MALINA
 • Restauracja BOHEMA
  Address: ul.Gołębia 2, 31-007 Krakow
  Restauracja znajduje się w centrum Starego Miasta (XV wiek). Oferuje  wybór  smacznych. tanich polskich i międzynarodowych dań.
  Restauracja Bohema to świetne miejsce dla dużych grup aby zorganizować lunch i kolację.  
  Restauracja BOHEMA
 • Restauracja MIÓD i WINO
  Address: ul. Sławkowska 32, 31-015 Krakow
  Restauracja znajduje się w centrum Krakowa. Restauracja serwuje bardzo szeroki wahlarz tradycyjnych, polskich dań jak "bigos" This restaurant serves a very good range of traditional Polish dishes from “bigos”do pstrąga i okonia. 
  Będzie to świetny wybór na kolację z rodziną i małych dzieci .Restauracja oferuje kolację z folkową muzyką na żywo( polską, rosyjską, cygańską).  
  Restauracja MIÓD i WINO
 • Żydowska Restauracja KLEZMER HOJS
  Address: ul. Szeroka 5, Krakow

  KLEZMER HOIS (KLEZMER’s HOUSE) Restauracja znajduje się w budynku Mykva,  w sercu żudowskiej dzielnicy Kazimierz . Jego specyficzna artystyczna atmosfera i delikatne koszerne jedzenie jest unikalne w Polsce , i jest odbiciem straego Żydowskiego Kazmierza.Tradycyjna żydowska muzyka jest grana w restuaracji każdego wieczoru ,co daje możliwość spotkania się z wieloma artystami - muzykami, aktorami, malarzami i poetami z całego świata.

  Żydowska Restauracja KLEZMER HOJS