szybkie pytanie
info i adres
ul. Szlak 65
31-153 Krakow
Polska 

Telefon: +48 12 633-11-34
Fax: +48 12 633-11-34
Telefon alarmowy: +48 662 013 213

Żydowskie dziedzictwo

Program 10 dni/9 nocy 

Dzień 1 Warszawa 

Przylot na Lotnisko Okęcie w Warszawie, spotkanie z przewodnkiem na lotnisku i zwiedzanie Warszawy w drodze do hotelu. Powitalna kolacja z tradycyjnym folklorem i nocelg w hotelu. 

Dzień 2:   Warszawa 
Po śnaidaniu całodzienne zwiedzanie Warszawy . W programie mamy: Stare miasto, Trasa Królewska , Ghetto, Synagoga Nużyk, Cmenatrz Zydowski, Pominik Bohaterów Ghetta, Teatr Żydowski i Umschlagplatz. Po lunchu wizyta w Łazienkach Królewskich i Park. Wieczorem: kolacja i nocleg w hotelu.  

Dzień 3: Łódź -Warszawa 
Śniadanie, wyceiczka całodzienna do Łodzi ( ma ponad 1 mln mieszkańców i jest 2 największym miastem w Polsce). Łódź była znana ze swojego przemysłu textylnego w XIX wieku. Zaczynamy swoją trasę od miłego spaceru wzdłuż ul Piotrkowskiej prosto do szykownej rezydencji J. Peterslige i J. Heinzel. Mijamy fabrykę tekstylii Silbersteina, Pałac Poznański, Rezydencję Hertz-a, Rezydencję Białej Fabryki. Następnie odwiedzamy miejsce ghetta, największy cmentarz Zydowski w Europie odkryty w 1884 roku. Po południu zakupy zanim wyjedziemy do Warszawy. Kolacja i nocleg w hotelu.   

Dzień 4  Kazimierz Dolny -  Lublin  - Majdanek

Po śniadaniu wyjazd do Kazimierza Dolnego, to miasto przyciąga wielu turystów którzy tworzą szczególną atmosferę miasta. Dlatego rynek głowny przekształca się w duzą galerię . Odwiedzamy Renesansowe domy handlowców, ruiny zamku gotyckiego z XIV wieku.  i Żydowski Cmentarz oraz Synagogę. Następnie jedziemy do Majdanka- obozu koncentracyjnego ( 1941-1944), znajdującego sie 4 km od centrum Lublina. Kolacja i nicleg w hotelu w Lublinie.  

Dzień 5 Lublin 
Śniadanie, półdniowe zwiedzanie Lublina. Lublin mieścił jedną z  największych żydwoskich społeczności w Polsce przed II Wojną Światową.  W Lublinie mieścił się równiez Waad arba Racot w XVI wieku. Podczas wycieczki można podziwiać malownicze Stare miasto i średniowieczne ulice. Idąc trasami żydwoskiej społeczności zwiedzamy: Plac Bohaterów Ghetta, neoklasycystyczną Synagogę wybudowaną przez członków Chevra Nosim, i stary Cmentarz z grobem Jacoba Horowitza. Na koniec będziemy mieli krótką wizytę w XIV wiecznym zamku. Kolacja i nocleg w hotelu w Lublinie. 

Dzień 6 Leżajsk - Łańcut - Bobowa- Tarnów 

Po śniadaniu wyjazd do Lezajska, wizyta na Cmentarzu Zydowskim na ul. Górnej, założona w XVIII wieku z mogiłą rabiego Elimelecha Weissbluma. Następnie jedziemy do małego miasteczka Bobowa, które jest  znanym centrum Judaizmu odkrytego przez "Bobover Rebbe". Po południu jedziemy do Tarnowa i będziemy mieć kolację i nocleg w hotelu.  

Dzień 7  Tarnów - Dąbrowa Tarnowska - Kraków 

Śniadanie, przyjemny spacer po historycznym mieście Tarnowie które przyciąga swoimi historycznymi kamienicami, imponującym Gotycko-renesansowym rynkiem ( Stara Synagoga Bimah) . Po drodze zatrzymamy się na chwilę w Dąbrowie Tarnowskiej aby zobaczyć synagogę. Potem wracamy do Krakowa. Przyjazd do Krakowa i odprawa w hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 8 Kraków - Dzielnica zydowska Kazimierz - Płaszów  
Po śniadaniu, idąc trasą  z filmu listy Shindlera, zaczynamy od dzielniy zydowskiej Kazimierz i od ul. Szerokiej. W naszej wyprawie będziemy szli trasami Oskara Shindlera: Apteka " Pod orłami", Ghetto, Fabryka Shindlera i jego dom, Pomnik Bohaterów Ghetto w Płaszowie. Wejście do Synagogi Remuh i na Cmentarz. Popołudniu - zwiedzanie miasta Krakowa ( Stare Miasto, Droga Królewska, i Wzgórze Wawelskie). Kolacja i nocleg w Krakowie. 

Dzień 9 Kraków- Auschwitz- Birkenau 
śniadanie i wyjazd do Auschwitz. Po przyjeździe spotykamy się z naszym lokalnym przewodnikiem i zaczynamy zwierdzać Muzeum Auschwitz- Birkenau, największy nazistowski obóz koncentracyjny utworzony z baraków wojskowych w czasie II Wojny Światowej. Nastepnie zwiedzamy kolejny współobóz Monowice ale wcześniej mamy przerwę na lunch. Powrót do Krakowa. Następnie kolacja w żydowskiej restauracji Klezmer Hojs z żydowska muzyką. Nocleg w hotelu. 

Dzień 10 Kraków 

Śniadanie i odprawa. Wyjazd na lotnisko Balice w Krakowie.