szybkie pytanie
info i adres
ul. Szlak 65
31-153 Krakow
Polska 

Telefon: +48 12 633-11-34
Fax: +48 12 633-11-34
Telefon alarmowy: +48 662 013 213

Śladami Fryderyka Chopina

Fryderyk Chopin urodził się w Żelazowej Woli ( blisko Warszawy) 1 Marca ,1810 roku (albo 22 Lutego, wg. aktu urodzenia). Urodził się w małej rodzinie francuskiego Ojca, Nicolasa Chopina, i polskiej Matki Tekli Justyny Krzyżanowskiej.  Wkrótce po narodzianch rodzina Chopina przeprwoadziła się do Warszawy. Młody Fryderyk już wtedy wykazywał ogromne zainteresowanie gra na pianinie, i skomponował dwa polonezy w wieku 7 lat. w tym samym czasie, dawał już koncerty co wzbudzało zachwyt publiczności. Młody Chopin uczęszczał do dobrych szkół a później prywatnie uczył się gdy z Josephem Elsnerem, załozycielem i dyrektorem Konseratorium w Warszawie. W 1826 roku Chopin został pełnoprawnym studentem konserwatorium Elsnera., gdzie otę z zakresu teori,harmonii i melodii. W tym czasie ogromny wpływ na Chopina miała folkowa muzyka Mazowsza. Ostatni występ Chopina był w Warszawie w październiku  w 1830 roku. Po tem Chopin oupścił Warszawę i na stałe wyprowadził się z Paryza, gdzie kontunował swoją prace i koncertował.Zmarł w 1849 roku.  
 
Program 4 Dni/3 Noce 

Dzień 1 Warszawa 
Przyjazd do Warszawy na lotnisko. Transfer do Hotelu i czas wolny. Przejazd na koncert pianistyczny F. Chopina, do jednego ze wspaniałych pałacy. Koncert jest organizowany spejalnie dla grup turystycznych, żeby mogły rokoszować sie wspaniałymi mazurkami i polonezami Chopina. Podczas koncertu serwowany będzie kieliszek musującego wina. Kolacja powitalna i nocleg w hotelu. 
 
Dzień 2 Warszawa 
Śniadanie. Zwiedzanie Warszawy trasą Chopina. Poczatek na Starym Mieście i jego najwazniejszymi miejscami: Rynek , Zamke Królewski, Katedra św.Jana i Barbakan. Następnie spacer wzdłuż Traktu Królewskiego aż do Parlour -apartamentu gdzie mieszkał  F. Chopin zanim opuścił kraj. Parlour  jest wyposażony w meble z epoki Chopina oraz pianino firmy Errard, które należało do Franza Liszta, porcelanę, portrety rodziców i kuzynów Chopina i grawerowane zdjęcia starej Warszawy z IXX wieku. Następny przystanek w kościele Świętego Krzyża gdzie znajduje się serce Chopina. Następnie jedziemy do Parku Królewskiego w Łazienkach gdzie stoi znany pomnik F. Chopina zadedytkowany kompozytorowi. Po południu zwiedzamy Pałac Ostrogski, miejsce gdzie przebywałi przyeciele Chopina oraz gdzie znajduje się jego muzeum. Wieczorem kolacja w znanej restauracji Honoratka, gdzie jadał Chopin , następnie nocleg w hotelu. 

Dzień 3   Warszawa - Żelazowa Wola
Po śniadaniu wycieczka do Żelazowej Woli- miejsca urodzenia F. Chopina. Chopin spędził tam tylko 7 miesięcy swojego życia, ale jest to miejsce godne uwagi ze względu na urokliwe wioski i śliczny park. Jest tam muzeum w którym znajdują się osobiste pamiątki, dokumentacja, manuskrypty Chopina i jego rodziny. Wszystkie pamiątki są ułożone systematycznie aby pokazać życie Chopina w okresie 1810-1830 roku a później za granicą aż do jego śmierci w 1849 roku.  Na trasie grupa będzie miała możliwość zoabczyć urokliwe wioski oraz 16 wieczny kośiół Paryski gdzie Chopin był chrzczony oraz jego rodzicie brali ślub. Następnei wracamy do Warszawy gdzie będzie czas wolny na zakupy. Potem kolacja i nocleg w hotelu. 

Dzień 4 Warszawa 
Śniadanie, wyjazd na lotnisko.