szybkie pytanie
info i adres
ul. Szlak 65
31-153 Krakow
Polska 

Telefon: +48 12 633-11-34
Fax: +48 12 633-11-34
Telefon alarmowy: +48 662 013 213

Trasa bursztynowa, północne atrakcje.

Program   8 dni  / 7 nocy

Dzień 1 Warszawa
Przyjazd do Warszawy, spotkanie z przewodnikiem na lotnisku, ogólny pogląd na Warszawę z autokaru. Kolacja i nocleg w Warszawie. 

Dzień 2 Warszawa 

Śniadanie, wyjazd na pół dnia na zwiedzanie Warszawy, Stare Miasto, Trakt Królewski i zwiedzanie wystawy bursztynów w Muzeum Ziemi. Po południu - wycieczka do Pałacu w Wilanowie i Ogród Królewski, piękna rezydencja Barokowa(17 wieku).Kolacja i nocleg w Hotelu w Warszawie.  

Dzień 3 Warszawa- Malbork- Gdańsk 
śniadanie, wyjazd do Gdańska przez Malbork, zwiedzanie Malborka- największy zamek z cegieł, jedna z największych średniowiecznych fortec w Europie. Byał to głowna siedziba rycerzy średniowiecznych, która zsotała wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Zwiedzanie muzeum zawiera wystawę prezentująca historię zamku, oraz wystawę bursztynów. Następnie kontunuujemy podróż do Gdańska , kolacja i nocleg w hotelu.  

Dzień 4 Gdańsk 
Po śniadaniu zwiedzanie Gdańska, marinistycznej stolicy Państwa i również pierwse wyzwolone miasto dzięki Związkowi "Solidarność" . Handel bursztynami nie jest jednak prioretytowy. Gdańsk kultywuje swoje tradycje i nazwanie go światową stolicą bursztynu jest uzasadnione.  Nasza trasa zaczyna sie od Drogi Królewskiej , włączając ul Długą, Targ zaraz przy gotyckiej wieży ratuszowej, wspaniały dwór Artusa, czarująca ul. Mariacka na której znajdują się sklepy z pamiątkami i galeriami z bursztynu, Gotycką Katedrą św. Marii, największycm portem w średniowiecznej Europie, Fontannę Neptuna - symbol Gdańska, Złotą Bramę a na końcu Katedrę Oliwa znaną ze swoich 18 wiecznych Organów. Przerwa na lunch podczas trasy. Czas na zakupy. po południu. Kolacja i nocleg w hotelu.  

Dzień 5 Gdańsk - Gdynia - Sopot 

Śniadanie, wyjazd do Gdyni, zaczynamy naszą podróż od portu w Gdyni, następnie Plac Kościuszki i południowy Pier dwa znane historyczne statki, które tam cumowały: najstarszy , zniszczony podczas II Wojny Światowej "ORP Błyskawica" i " Dar Pomorza". Następnie przespacerujemy się na Kamienną Górę, aby zachwycać się nadzwuczajnym widokiem panoramicznym Gdyni. Na koniec odwiedzamy muzeum Oceanograficzne i Akwarium, w kórym znajduja się morskie rośliny i stworzenia. Lunch w resturacji na łodce" viking". Potem przejazd do Sopotu, zwiedzanie i spacer po najdłuższym molo w Europie. Powrót do Gdańska, kolacja i nocleg w hotelu. 

Dzień 6 Gdańsk - wyspa Sobieszowo 

Po śniadaniu, wyjazd na Wyspę Sobieszowa znajdująca się 15 km z centrum Gdańska. Od IXX jest wyspą, naywaną w tym czasie Złotą Wyspą, która była wielką atrakcją turystyczną dla mieszkańców Gdańska. Łatwo dostrzec jej unikalne piękno: czyste, szerokie plaże, różnorodna roslinność, uniklana flora i fauna ( 2 rezerwaty ptaków) i piękne widoki. Podczas naszej wizyty zostanie porzedstawiona historia bursztynu jka i proces jego powstawania. Następnie powrót do hotelu i kolacja.  

Dzień 7 Gdańsk- Toruń- Warszawa 
Śdniadanie, poranny wyjazd do Warszawy. Przerwa w Toruniu, miejscu urodzenia Mikołaja Kopernika,który zapoczątkował teorie heliocentryczną. Toruń jest również znany z największej ilości gotyckich zabytków. Jest centrum średniowiecznym, którego architektura zostałą wpsiana na  Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Krótka przerwa na smakowanie pierników - najpopularniejszego produktu, który w Toruniu wyrabiany jets przez wieki. Następnie wyjazd do Warszawy, kolacja w tradycyjnej Polskiej Resturacji i nocleg.

Dzień 8 Warsaw
Śniadanie i wyjazd na lotnisko.