szybkie pytanie
info i adres
ul. Szlak 65
31-153 Krakow
Polska 

Telefon: +48 12 633-11-34
Fax: +48 12 633-11-34
Telefon alarmowy: +48 662 013 213

Zabytki światowego dziedzictwa UNESCO

Program  11 dni / 10 nocy


Dzień 1 KRAKÓW
Przyjazd do Krakowa, wycieczka z przewodnikiem „Stare Miasto nocą”. Kolacja powitalna i nocleg w hotelu.


Dzień 2 KRAKÓW- WIELICZKA
Śniadanie, wyjazd do Kopalni Soli w Wieliczce, wycieczka z przewodnikiem po pieknych kaplicach,kryptach i pomników z soli. Powrót do Krakowa ,półdniowe zwiedzanie Starego Miasta włączając: : Rynek Głowny z Kościołem Mariackim i Sukiennicami, Trasa Królewska i Zamek Królewski na Wawelu wraz z Katedrą Wawelską. Następnie „Wieczór Polski” w restauracji regionalnej z muzyką folkową na żywo i nocleg w Krakowie. .

Dzień
3 KRAKÓW - AUSCHWITZ
Śniadanie, wyjazd do Oświęcimia, wizyta w Muzeum Auschwitz – Birkenau, największym nazistowskim obozie koncentracyjnym. Transport do Kalwarii Zebrzydowskiej, wizyta w kościele Bernardynów oraz Klasztoru z cudowną ikoną Płaczącej Madonny i krótki spacer oraz zwiedzanie wielu kaplic oraz trasa która przypomina Drogę Krzyżową Jezusa Chrystusa życie Najświętszej Marii Dziewicy. Powrót do Krakowa, kolacja i nocleg w hotelu.  


Dzień 4 SANDOMIERZ - ZAMOŚĆ
Śniadanie, wyjazd do Sandomierza : fascynująca architektura i krajobrazy : rynek, Renesansowa Hala Targowa, interesujące kamienice, Katedra, Pałac Bishopów, kościoły i klasztory. Przerwa na lunch i wyjazd do Zamościa. Po przyjeździe kolacja i nocleg. 


Dzień 5 ZAMOŚĆ – KAZIMIERZ DOLNY
Śniadanie, zwiedzanie Zamościa z przewodnikiem- świetny przykład miasta renesansowego założone w 16 wieku: szwiedzanie Rynku Głównego z wspaniałymi kamienicami i Ratuszem, Katedra, która przypomina orginalne miasto fortyfikacyjne.Transport do Kazmierza Dolnego , kolacja i nocleg w Kazimierzu Dolnym.

Dzień 6 KAZIMIERZ DOLNY - WARSZAWA
Śniadanie, zwiedzanie miasta włączając Rynek Głowny z pieknymi kamienicami, ruiny zamku Gotyckiego z 17th wieku, spichlerze wzdłuż brzegów rzeki Wisły. Transport do Warszawy, kolacja i nocleg w hotelu.l.


Dzień 7 WARSZAWA
Śniadanie, zwiedzanie Starego Miasta,Zamku Królewskiego, Trasy Królewskiej z Łazienkami z przewodnikiem – duży park i complex pałacowy ze wspaniałym Pałacem na Wodzie. Transport do Pałacu Królewskiego w Wilanowie - perła polskiej, barokowej architektury. Kolacja i nocleg w Warszawie. 


Dzień 8 ŻELAZOWA WOLA – TORUŃ - GDAŃSK
Śniadanie, wyjazd do Żelazowej Woli. Wizyta oraz koncert w Muzeum Narodzin Chopina - piękny dwór z pamiątkami. Transport do Torunia – czarujące historyczne miasto znane z tego że właśnie tu urodził się Kopernik. Zwiedzanie Starego Miasta razem z Rynkiem Głownym i Ratuszem, Dom Kopernika – teraz muzeum, Krzywa Wieża i ruiny zamku. Transport do Gdańska, kolacja i nocleg w Gdańsku.


Dzień 9 GDAŃSK
Śniadanie, zwiedzanie Gdańska z przewodnikeim, miasto z 1000 letnią tradycją: Monumentalny Ratusz, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, wspaniały Kościół Gotycki i ulica Mariacka z udekorowana licznymi kamienicami. Popołudniu: wizyta w Katedrze Olivy z koncertem organowym na żywo. Kolacja i nocleg w Gdańsku. 

Dzień 10 MALBORK - WARSZAWA
Śniadanie, wyjazd do Warszawy przez Malbork - stolica zakonu krzyżckiego, wycieczka z przewodnikiem po imponującym Średniwiecznym Zamku Krzyżackim, przyjazd do Warszawy, kolacja i noc w hotelu.


Dzień 11 WARSZAWA
Śniadanie, wyjazd do domu.