szybkie pytanie
info i adres
ul. Szlak 65
31-153 Krakow
Polska 

Telefon: +48 12 633-11-34
Fax: +48 12 633-11-34
Telefon alarmowy: +48 662 013 213

Jarmark Świąteczny w Krakowie

“ Święta Bozego Narodzenia w Polsce są najbardziej rodzinne i najpiękniesze spośród wszystkich świąt. Jest to czas dla rodziny, choinki i prezentów" 
Program 4 dni/ 3 noce 
Dzień 1   
Przyjazd do Krakowa. Transfer z lotniska do hotelu. Powitalna kolacja zorganizowana w jednej z najstarszych polskich resturacji " Wierzynek"(1364 r)., a następnie powrót do hotelu i nocleg. 

Dzień 2 
Po śniadaniu- zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem. Przejście na Wawel, Katedrę Wawelską, Trakt Królewski przez Grodzką do Starego Miasta, Uniwersytet Jagieloński: Collegium Maius i Collegium Novum, Rynek Głowny -największy rynek w Europie ze wspaniałą Bazyliką Mariacką, z drewnianym średniowiecznym ołtarzem zaprojektowanym przez Vitta Stwosza, tak jak Sukiennice, 100 metrowej długości targ. Następnie zobaczymy Bramę Floriańską oraz ściany Starego Miasta, Barbakan i Plac Matejki. Po południu - wizyta na jarmarku świątecznym na Rynky Głównym.- dobra okazja aby zakupić tradycyjne polskie pamiątki jak: bizuteria, kryształy, itp. Kolacja i nocleg w hotelu.  

Dzień 3 
Po śniadaniu wyjazd do Wieliczki na zwiedzanie kopalni soli, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1978 roku. Jest to podziemny 200km labirynt tuneli, gdzie znajdują się pominiki z soli, ciemne jeziora, i przepiękna zapierająca dech w piersiach kaplic Św. Kingi - w większości pokryta solą. Po południu - czas na zakupy. Następnie kolacja przy żywej muzyce folklorystycznej w tradycyjenj restauracji, a potem nocleg w hotelu.

Dzień 4
Śniadanie, mały upominek od Św. Mikołaja zagwarantowany!!! Wyjazd.

Tradycje Świąteczne:

Wigilia w Polsce
Każda rodzina powinna mieć żywą Choinką, która będzie udekorowana. Kolacja wigilijna powinna się zacząć wraz z pojawieniem się pierszej gwaizdy na niebie. Goście zaczynają kolację od dzielenia się opłatkiem ( symbol szczęścia). Tradycyjna kolacja wigilijna powinna składać się z określonych dań, których powinno być min.12, symbolizujących Pana Jezusa i Apostołów. Na stole nie powinno być żadnich dań mięsnych a na koniec kolacji zaczyna się rozdawanie prezentów. Następnie całą rodzina śpiewa razem kolędy. Późnym wieczorem dzieci słuchają czy zwierzęta przemówią ludzkim głosem a cała rodzina wybiera się na Pasterkę. 

Potrawy Świąteczne: 
Zupy: Grzybowa, Barscz,Rybna 
uszka nadziewane grzybami i kapustą. 
Ryba: Karp,Śledź, Mintaj 
Deser: makaron z ziarnami maku tzw. "Kutia" 
Napoje: Kompot

Świąteczne prezenty z Polski : 

Bursztyn : Dobrej jakości żywica przekształca się w piękną biżuterię. Niektóre z kawałków zawierają małe owady, któr przetrwały wewnątrz tysiące lub miliony lat. Najpiększe okazy bursztynów można zobaczyć nad morzem Bałtyckim, ale w Polsce są również inne miejsca w których można znaleźć piekne bursztyny. 

Srebrna bizuteria: Jest wiele projektantów z bogatą kolekcją wspaniałych wyrobów, które są piękne i jednocześnie niedrogie. Galerie i Jubilerzy są prawie wszędzie.  

Len : Interesujące projekty i dobrej jakości tekstylia, które są najlepszych towarem exportowym w Polsce. 

Sztuka Współczesna : Obrazy i rzeźby popularnych Polskich artystów są sprzedawane w Polsce po niższych cenach niż w innych krajach Europy. Kolekcjonerzy sztuki mają możlwość powiększyć swoją kolekcję o dobrej jakości, cenne i interesujące dzieła. Jest wiele galerii i sklepów artystycznych w Krakowie. Mieszczą się one głownie w Żydowskiej Dzielnicy Kazimierz. 

Vódka : Najpopularniejszy napój alkoholowy w Polsce. Napopularniesze są: Chopin,Belvedere,Wyborowa, Soplica,Cracovia.There Jest kilka smakowych rodzajów vódki, ale najpopularniejszym jest " Żubrówka", nazywana vódką z trawy bizona, z czystym smakiem i nutką ze trawa bizona działa jak afordyzjak. 

Szkło i produkty z kryształu : Polskie kryształ jest znany ze swojego doskonałego cięcia i odbijaniu światła. Do najpopluarnijszych należą: wazy,misy,dzbany,kieliszki, karafki i inne. 

Słodycze: Jest kilka wiodących firm produkujących słodycz : Wedel, Wawel, i Mieszko wszytskie z nich produkują przepyszną czekoladę i inne słodycze. Najpopularniejsze to: Delcije,Ptasie Mleczko(czekolada nadziewana wanilią),Krówki, Czekoladowe cukierki Michałki, Mieszanka Krakowska ( cukierki nadziewane galaretką i wiele innych Pralinek które są warte skosztowania.