szybkie pytanie
info i adres
ul. Szlak 65
31-153 Krakow
Polska 

Telefon: +48 12 633-11-34
Fax: +48 12 633-11-34
Telefon alarmowy: +48 662 013 213

Polskie pejzaże

Program  11 dni / 10 nocy


Dzień 1 KRAKÓW 
Przyjazd do Krakowa , Transfer z lotniska do hotelu. Przywitalna kolacja i nocelg w Krakowie.


Dzień 2 KRAKÓW
Po śniadaniu ziwedzanie Krakowa: Stare Miasto z jednym z największych i nasjtarszych Rynków w Europie, Sukiennice,Bazylika Mariacka,spacer po Trasie Królewskiej i krótka wizyta w najstarszej części Uniwersytetu Jagielońskiego. “Collegium Maius”,obok wzgórza Wawelskiego aby obejrzeć Katedrę na Wawelu i Zamek Królewski. Przerwa na lunch podczas podróży. Po południu wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce, jedenj z najstarszych działąjących kopalni soli w Europie, która została wpsiana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie obiad w Restauracji na Starym Mieście przy muzyce folkowej.Nocleg w Krakowie. 


Dzień 3 KRAKÓW
Śniadanie, wyjazd do Muzeum Auschwitz-Birkenau – najwiekszy nazistowski obóz koncentracyjny utworzony podczas II Wojny Światowej. Lunch w Restauracji „Art Deco” w Auschwitz. Powrót do Krakowa – wolne popłudnie. Kolacja przy muzyce żydowskiej w restauracji KLEZMER HOIS. Nocleg w Krakowie.


Dzień 4 CZĘSTOCHOWA - ŻELAZOWA WOLA - WARSZAWA
Śniadanie,wyjazd do Częstochowy, religijnej stolicy Polski -znane miejsce pielgrzymek. Przyjazd do Częstochowy, zwiedzanie klasztoru na Jasnej Górze ze znanym na całym świecie obrazem Czarnej Madonny. Po drodze krótka wizyta w Żelazowej Woli (miejsce narodzin Fryderyka Chopina). Przyjazd do Warszawy,kolacja oraz nocelg.

Dzień 5 WARSZAWA
Śniadanie, półdniowe zwiedzanie Warszawy z wizytą w Zamku Królewskim, Katedrze Św. Jana i zapierającym dech w piersiach Starym Miastem z Barbakanem.Przerwa na lunch w słynnej restauracji Bazyliszek, która znadjuje się na Starym Mieście. Po południu -wizyta w Parku Łazienkowskim i Complexie Pałacowym z pomnikeim Fryderyka Chopina oraz Pałacem na Wodzie. Kolacja i nocleg w Warszawie.

Dzień 6 Warszawa – MALBORK - GDAŃSK
Śniadanie, przejazd do Gdańska przez Malbork.Wizyta w Malborku – największy zamek ceglany, jeden z największych średniowiecznych zamków obronnych w Europie. Jest to zabytek wpisany na listę zabytków UNESCO. Poza samym zwiedzaniem zamku również warto zobaczyć wystawę bursztynu. Po zwiedzaniu wyjazd do Gdańska ,kolacja i nocleg w hotelu. 

Dzień 7 GDAŃSK
Po śniadaniu ziwedzanie Gdańska, polska stolica marynistyczna oraz miasto pierwszego wolnego Związku „Solidarność”.Miasto jest znane z handly bursztynami. Gdańsk kultywuje swoją wiekową tradycję w tym fachu dzięki czemu jest ceniony na całym świecie jako producen bursztynu.Nasza wycieczka zaczyna się od Trasy Królewskiej, włączając ulicę i plac Długi, obok Gotyckiej Hali targowej, wspanaiły Dwór Artusa, czarująca ul. Mariacka wypełniona prze wiele sklepików z pamiątkami oraz galeriami, Gotycki kościół Mariacki, największy średniowieczny port w Europie, Fontana Neptuna – symbol Gdańska, Złota Brama i Katedra Oliwy ze słynnymi organami z XVIII wieku. Przerwa na lunch podczas podrózy. Wolne popołudnie – czas na zakup bursztynów oraz wycieczka na Westerplatte dla chętnych. Kolacja i nocelg w hotelu. 


Dzień 8 TORUŃ – WROCŁAW
Śniadanie, wyjazd do Wrocławia . Zatrzymujemy się w Toruniu, miescu narodzin Mikołaja Kopernika, prekursora odkrycia bazującego na teorii heliocentrycznej.Toruń jest również znany z dużej ilośći odkrytych i autentycznych pomników gotyckich. Jego centrum średniowieczne z jego słynnym urbanistycznym układem zostało wpisane na listę zabytków UNESCO.Tutaj zrobimy sobie przerwę na spróbowanie chleba imbirowego- najbardziej znany produkt w Toruniu który jest już wytwarzany od wieków oraz jest jednym z najbardzij popularncyh produktów w Polsce. Wyjazd do Wrocławia, kolacja w tradycyjnej polskiej restauracji i nocleg we Wrocławiu. 


Dzień 9 WROCŁAW
Śniadanie, zwiedzanie Wrocławia ze Starym Miastem, Katedra Św. Jana Baptysty, Barokowy budynek Uniwersytetu z czarującą Aulą Leopoldinum, Ratuszem,Starym Targiem, Wyspą na Ostrowie Tumsik – najstarszą częścią miasta. Przerwa na lunch na Starym Mieście. Wolne popołudnie na zakupy. Kolacja i nocleg w hotelu. Dla chętnych bilety do filcharmonii i opery.


Dzień10 KRAKÓW
Po śniadaniu wymeldowanie z hotelu i wyjazd do Krakowa. Przyjazd do Krakowa i odprawa w hotelu. Wolne popołudnie na zakupy. Następnie kolacja w restauracji z muzyką folkową i nocelg.
 

Dzień 11 KRAKÓW 
Śniadanie, wymeldowanie. Transfer na lotnisko.