szybkie pytanie
info i adres
ul. Szlak 65
31-153 Krakow
Polska 

Telefon: +48 12 633-11-34
Fax: +48 12 633-11-34
Telefon alarmowy: +48 662 013 213

Kraków dla dzieci

„Krakowskie mity, legendy i SMOK jako symbol Krakowa”
PROGRAM DLA SZKÓŁ

Program 4 dni / 3 noce

Dzień 1
Wieczorem przyjazd do Polski. Odprawa w hotelu, kolacja i nocleg w hotelu.


Dzień 2
Po śniadaniu, krótki spacer po Krakowie z lokalnym przewodnikiem który oprowadzi Cię po mieście, opowie legendy, i mity o Krakowie. Na przykład: Skąd wzięła się nazwa miasta i kto pokonał smoka? Dlaczego Królowa Wanda rzuciła się do Wisły? I wiele innych.
Bardzo ważnym punktem wycieczki jest wizyta w galerii Bukowskiego – galeria i sklep nazywany królestwem misiów ,gdzie dzieci mogą podziwiać kilka tysięcy różnorodnych rodzajów misiów, które mogą być również wspaniałą pamiątką z Krakowa., można je kupić na miejscu. Sklep znajduje się obok Bramy Floriańskiej i Murów Stargeo Miasta. Nastepnie przerwa na luch na starym mieście – grupa będzie próbować naszego słynnego polskiego jedzenia „ pierogi”, coś w rodzaju ravioli wypełnionych serem i ziemniakami albo kapusta i grzybami, 1 drink wliczony w cenę.  


Po południu – uczestnictwo w show – “Kosmiczna Parada Smoków” zorganizowana przez muzeum GROTESKA tetar lalek Teatr Maski i Aktora - albo – udział w alternatywnym tatrze sztuk. To show jest organizowane od 1999 roku i jest to międzynarodowy festwal, z szeroką publicznością oraz mediami. Ponad tysiac dzieci kieruje smokami, które same skonstruowały, przywożąc je z całego kraju.Kolorowe smoki „przemieszczają” się po mieście, przy gurpie tancerzy, zespołów,rycerzy oraz księżniczek, ludzi na szczydłach, żonglarzy i inncyh artystów. Kulminacją całego wydarzenia jest parada przy Wiśle z udziałem laserówm,muzyka,fajerwerkami, i gagantycznymi tańczącymi smokami.Jest to wspaniałe doświadczenie dla turystów którzy przyjeżdżają z cłego świata aby wziąć udział w show. Teatr Groteska gwarantuje kosmiczną rozrywkę i program. Po praradzie powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
 


Dzień 3
Śniadanie w Hotelu. Wyjazd do Parku Wolskiego skąd zaczyna się wycieczka do ZOO krakowskiego albo wyjazd na Kopiec Kościuszki aby podziwiać panoramę Krakowa.

Następny miejscem rozrywki będzie Aquapark. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
Na rano mamy do zaproponowania program wg. twojego upodobania : wizyta w ZOO które znajduje się na Jurajskim płaskowyżu na wyokości 345 metrów n.p.m., w środku drewnianego parku znanego jako the Las Wolski albo przejażdżdka na Kopiec Kościuszki aby podziwiać panoramę Krakowa.
Kopiec powstał w latach 1820-1823 aby upamiętnić poslkiego bohatera narodowego Tadeusza Kosciuszko. W latach 1850-1854, pod okupacją, Austriackie władze otoczyły fortecę Kopiec.

ZOO krakowskie ma najbardzij różnoorodne zwierzęta : gepardy z małymi, słonie indyjskie,hipopotamy, konie Przewalskiego, które więcej nie żyją na wolności, renifery Pere Davids, oraz kilka żadkich okazów antylop, jak addax, bongo, he leachwe i popularny waterbuck, the barasingha, tapir Południowa Amerykańśki, zebra i lew morski z Południowej Ameryki.
Po ZOO lunch. Po Lunchu wyjazd do Aqua Parku w Krakowie. Krakowski Aqua Park jest jednym z największych tego rodzaju w Europie. Oferuje wspaniałą zabawę dla wszystkich, włączając atrakcje takie jak sauna, hydro-massage, jacuzzi, wspinaczka na 800 metrowej ścianie na całkowice sklizkirj powierzchni! Nawet tu wszystko związane jest ze SMOKIEM( zjeżdżalnie i pomniki), symbolem Krakowa.

Wspaniałe atrakcje Aquaparku :
TORNADO – Nowa atrakcja, nowa zjeżdżalnia która wpada do basenu, gotowa aby przyciagnąć wszystkich do szalonego prądy, kolorowa aqua-zabawa!
WYSPA PIRATÓW -Kolejna Atrakcja kóra później pojawiła się dla najmłodszych., która nazywa się Wyspa Piratów! Nowa zabawa wodna została przygotowana dla dzieci w ich ulubionym brodziku. Każdy mały pirat może ją podbić, ponieważ Wyspa Piratów znajduje się w miejscu gdzie wcześniej był zamek.
Niezwykle kolorowa, z pluszczącą wodą , otoczona palmami, z 3 małymu zjeżdżalniami co gwartantuję wspaniałą zabawę.
Na wyspie piratów również są inne wspaniałe niespodzianki wodne.
SALAMANDER -najdłuższy Salamander na świecie, 97 m długości, niebiesko-pomarańczowydla osób powyżej 12 roku życia.
TĘCZOWA ŚCIEŻKA- unikalna przygoda z tęczową ścieżka, która gwarantuje fantastyczną zabawę nie tylko dla najmłodszych fanów wodnej rozrywki. Możesz chodzić po..wodzie w sali basenowej. Jest to możliwe dzięki specjalnie przygotowanej konstrukcji i kolorowych dryfujacych wysp.
RURY I ZJEŻDŻALNIE - najbardziej popularna atrakcja Aqua -Parku. Zanim zaczniemy szaleć powinniśmy przeczytać zasady i reguły korzystania ze zjeżdżalni.
RWĄCA RZEKA- Rwąca Rzeka jest jedna z największych atrakcji basenu. Rwąca rzeka przepływa przez skały z kaskadą ciepłej wody. Jest tylko jedna różnica pomiędzy prawdziwą górą a Aqua Parkiem: tutaj nawet najbardzij drżące dusze nie będą narzekać. Temperatura rzeki wynosi 28-30 st. Celcjusza. Jaskinia wskazuje na dzikość góry. Spróbuj trzymać się na krawędzi i zobaczysz jak trudno uniknąć rwącego nurtu rzeki. Podczas zabawy możesz napotkać dzikie strumyki i wodny masaż. Najwiekszym wyzwaniem jest płynięcie pod prąd.
Po zabawie wracamy do hotelu , kolacja, i nocleg.
 


Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd do Wieliczki, jednej z atrakcji dziedzictwa UNESCO– Kopalnia Soli, podziemne cuda solne. Grupa schodzi w dół eskortowana przez lokalnego przewodnika. Aby zobaczyć Kopalnię Soli. Jest to podziemny labirynt która ciągnei się ponad 200 km, w których ukryte są kaplice ze wspaniałymi solnymi rzeźbami, masywana ściana solna, ciemne jeziora i zapierająca dech w piersiach Kaplica Św. Kingi. Nastepnie lucnh w restauracji i wyjazd do domu. Koniec usług. Lunch w restauracji, wyjazd do domu.