szybkie pytanie
info i adres
ul. Szlak 65
31-153 Krakow
Polska 

Telefon: +48 12 633-11-34
Fax: +48 12 633-11-34
Telefon alarmowy: +48 662 013 213

Zamki i Pałace

Program 12 Dni / 11 Nocy

Dzień 1 Warszawa
Przyjazd do Warszawy, transfer do hotelu. Powitalna kolacja w Polskiej Restuaracji Honoratka, nocleg  


Dzień 2 Warszawa
Śniadania, poranne zwiedzanie Warszawy włączając Zamek Królewski na Starym Mieście i Zespół Pałacowy- wspaniały pałacowy i ogrodowy complex został wybudowany przez Króla stanisława Augusta Poniatowskiego w II połowie 18 wieku. I składa się z pałacu Neoklasycznego na Wodzie. Otoczonego czarującym ogrodem, kanałami i strumieniami. Przerwa na lunch. Po południu wycieczka po Pałacu w Wilanowi – uznawana jako azyl dla Króla Jana II Sobieskiego gdzie możesz podziwiać splendor barokowy. Kolacja i nocelg w Warszawie.


Dzień 3 Warszawa – Golub-Dobrzyn – Kwidzyń -Gdańsk
Śniadanie, wyjazd do Gołub-Dobrzyń, 14 wiekowy średniowieczny zamek znany z organizowanych tam turniejów rycerskich. Po lunchu kontynuujemy podróż do Gdańska z krótką przerwą w Kwidzynie gdzie zobaczymy 14 wieczny Gotycki Krzyżacki Zamek, który zbudowany jest czerwonej cegły na brzegu wislanej niziny. Wyjazd do Gdańska. Kolacja i nocelg.


Dzień 4 Gdańsk - Westerplatte
Śniadanie, poranna wizyta w marynistycznym mieście Gdańsku z takimi zabytkami jak: Trakt Królewski, Dwór Artus Artus Court (z 15 wieku) ,Ratusz, Fontanna Neptuna, Stary Żuraw, Kościół Mariacki i wiele innych. Przerwa na lunch. Po południu wycieczka na łodce do Westerplatte gdzie zaczeła się II Wojna Światowa, kolacja i nocleg w hotelu w Gdańsku.


Dzień 5 Gdańsk – Malbork – Poznań
śniadanie, wyjazd do Poznania z małą przerwą w Mlborku aby zobaczyć największy krzyżacki zamek w Europie z jego klasyczną średnioweiczną fortecą oraz murami obronymi. Wyjazd do Poznania. Wieczorem piesze zwiedzanie Starego Miasta w Poznaniu.  


Dzień 6 Poznań - Rogalin – Kornik -Rydzyna - Kliczkow
Śniadanie, zaczniemy ten dzień od wizyty w Pałacu w Rogalinie, 18 wieczny barokowy i neoklasycystyczny kompleks architektoniczny. Następny przystanek będzie w Zamku Kornik- 15 wieczny neo-gotycki zamek z parkiem a po zwiedzaniu wyjazd do zamku w Rydzyn ( wspanaiły przykład 17 wiecznej barokowej architektury) Wyjazd do Kliczków, kolacja oraz nocleg.


Dzień 7 Kliczków – Książ – Wrocław
Po śniadaniu wycieczka do zamku w Kliczkowie – wspaniały neorenesansowy zamek, który znajduje się na końcu długiej alei z Lipami , w spokojnej, małej wiosce. Następne wyjazd do Książa. Przyjazd do Książa i lunch w zamku. Kolejny 13 wieczny zamek w Książu. - jeden z najlepiej utrzymanych zamków na Śląsku, i największa forteca w kraju . Jedną z atrakcji zamku jest barokowa Sala Maxymiliana którą otacza 12 tarasów ogrodowych. Po wyciecze z przewodnikeim wyjazd do Wrocławia, kolacja i nocleg we Wrocławiu.


Dzień 8 Wrocław – Pszczyna – Promnice
Śdniadanie, poranne zwiedzanie najbardziej ożywionego miasta w Polsce– Wroclawawiu. Najważniejsze punkty: Stare Miasto, Katedra Św. Jana Baptysty , budynek Uniwersytetu Wrocławskiego z czarująca Aulą Leopoldinum, Ratusz, Stara hala targowa, Wyspa na Ostrowie Tu mskim – najstarsza cześć miasta. Przerwa na lunch na Starym Mieście.Następnie wyjazd do Pszczyny. Wizyta z przewodniekiem w zamku w Pszczynie, klasyczny magnacki pałac i rezydencja dynastii Piastów, zbudowana w 13 wieku. Muzeum zamkowe jest wyposażone w oryginalne wnętrza z 19 wieku. Następnie wyjazd do Promnic- 19 wieczny Zamek Łowiecki wybudowany w w angielskim neogotyckim stylu ze wspaniałym lesie nad Jeziorem Paprocańskim. Kolacja i nocleg w luksusowym wnętrzu wewnątrz zamku.


Dzień 9 Promnice – Kraków – Pieskowa Skala
Po śniadaniu, wyjazd do Krakowa. Po przyjeździe zwiedzanie miasta, w programie:Stare Miasto z największym i najstarszym Rynkiem w Europie, Reatusz, Kościół Mariacki, spacer przez Trasę Królewską,Collegium Maius – najstarsza część Uniwersytetu Jagielońskiego, Zamek Wawelski z przewodnikiem oraz zwiedzanie Komnat Królewskich i Katedrą na Wawelu. Przerwa na lunch na Strarym Mieście. Po południu wycieczka do Pieskowej Skały aby zobaczyć dobrze utrzymany zamek w stylu renesansowym znjadujący się w Ojscowskim Parku Narodowym. Zamek został wybudowany w 1315 roku jakos zamek z kamienia ufundowany przez Kazmierza Wielkiego i został rozbudowany w 15 wieku. Został przekształcony w rezydencje renesansową w kolejnym okresie i ufortyfikowany w stylu włoskim w 17 wieku. Powrót do Krakowa i kolacja z folkową muzyką i znana restauracja Bohema znajdująca się na Starym Mieście. Nocleg w Krakowie.


Dzień 10 Kraków – Nowy Wiśnicz – Krasiczyn
Rano wyjazd do magnackiego zamku w Nowym Wiśniczu, formalna rezydencja magnackich rodzin:Kmita i Lubomirski. Zamek łączy w sobie elementy obronnej i rezydentalnej gotyckiej architektury, w renesansowym i barokowym stylu. Po krótkiej wizycie kontynuujemy dalej wyjazd do Krasiczyna. Przyjazd do Zamku w Krasiczynie i Complexu Parkowego.- piękny pomnik późnego renesansu gdzie będzie kolacja oraz nocleg


Dzień 11 Krasiczyn – Łańcut – Sieniawa – Baranow Sandomierski
Po śniadaniu, wyjazd do Łańcuta aby zwiedzić bardzo dobrze utrzymany barokowy pałac w Łańcucie wybudowany we wczesnym 17 wieku przez Stanislawa Lubomirskiego. Muzeum zamkowe posiada kolekcje obrazów, rzeźb , i jedną z największych w Europie kolekcję powozów. Kolejny przystanek to 18 wieczny pałac Sieniawy , później przebudowany na styl Barokowy– rezydencja Czartoryskich. Po krótkiej wizyciekontynuujemy naszą podróż do Baranowa Sandomierskiego gdzie możemy podziwiać 16 wieczny Zamek – jeden z najwspanialszych rezydencji renesansowych. Następnie kolacja zorganizowana na „Typową Polską Ucztę” w zamku w Baranowie – Sandomierskim. Nocleg w hotelu.


Dzień
12 Baranów Sandomierski – Warszawa
Po śniadaniu wyjazd do Warszawy, po przyjeździe przerwa na lunch przed wyjazdem na lotnisko.